Czytanie na Bielanach - 6 września 2019 r. w Zespole Szkół nr 18

6. września w Zespole Szkół nr 18 odbyło się spotkanie poświęcone twórczości polskich pisarzy z udziałem p. Grzegorza Pietruczuka, burmistrza dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, P. Zofii Gajewicz, naczelnika wydziału oświaty i wychowania i P. Beaty Danileckiej, starszego specjalisty wydziału oświaty i wychowania. Zaproszeni goście wraz z P. Elżbietą Królak, dyrektorem naszej szkoły oraz nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół nr 18 czytali fragmenty nowel, które Para Prezydencka zgłosiła do ósmego Narodowego Czytania, wśród nich były dzieła patronów Naszej Szkoły czyli: "Orka" W. S. Reymonta i "Rozdziobią nas kruki, wrony" S. Żeromskiego oraz utwory E. Orzeszkowej, H. Sienkiewicza, B. Prusa, M. Konopnickiej.

Celem projektu "Czytanie na Bielanach" jest propagowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród różnych pokoleń Polaków, kształtowanie postawy świadomego odbiorcy kultury, potrzebą dbałości o polszczyznę, kulturę słowa.