Dzień Księgarza

W naszej szkole jak co roku 13 grudnia obchodziliśmy  Dzień Księgarza. Uczniowie klas naszego technikum uczestniczyli w apelu, podczas którego  odbyło się przedstawienie o historii i znaczeniu zawodu księgarza, przygotowane przez klasy księgarskie pod przewodnictwem pani profesor Bogusławy Filipek.

Księgarz to nowoczesna profesja z długoletnią tradycją. Nie tylko sprzedaż, ale też doradzanie klientowi, monitorowanie dostaw czy pilnowanie, by księgarnia wyglądała tak jak należy. Tak w skrócie można opisać ten zawód.

W naszym Technikum Księgarstwa w ciągu pięcioletniego cyklu nauczania przyszli księgarze zdobywają wiedzę ogólną i zawodową. Nauka wiąże się ze zdobywaniem wiedzy z ekonomii, technologii IT, organizowania i prowadzenia działalności handlowej i księgarskiej, marketingu i reklamy czy źródeł informacji księgarskiej.

Wszystkim księgarzom i przyszłym księgarzom życzymy rzeszy czytelników i wszelkiej pomyślności.