SUKCES naszego ucznia w XVI Olimpiadzie Przedsiębiorczości - 2020/2021

Patryk Pytlakowski – uczeń kl. 2eg LII Liceum Ogólnokształcącego  im. Władysława Reymonta zakwalifikował się do II etapu XVI Olimpiady Przedsiębiorczości (OP) zorganizowanej przez SGH.

OP odbywa się pod hasłem przewodnim „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.

OP jako innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zakres tematyczny tworzą: blok stały oraz blok zmienny, związany z corocznie ustalanym hasłem przewodnim.

I. Stały blok tematyczny jest niezmienny dla wszystkich edycji Olimpiady i obejmuje – wynikające wprost w podstawy programowej przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości – następujące obszary:

1. Gospodarka rynkowa

2. Rynek finansowy

3. Rynek pracy

4. Przedsiębiorstwo

II. Zmienny blok tematyczny dotyczy następujących obszarów:

• Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw

• Ekologia – ekotrendy i wyzwania ekologiczne

• Dialog z interesariuszami

Szczegółowe informacje znajdują stronie: http://www.olimpiada.edu.pl

Trzymajmy kciuki za Patryka w kolejnym etapie OP :-)

Gratuluję i życzę mu dalszych sukcesów :-)