Wycieczka do Niemiec!

W dniach 18 - 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły (1g, 1c, 1d, 1 tk, 2c, 2d, 3a, 3b, 2b, 3tr) mieli niepowtarzalną okazję do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc oraz poznania unikatowych zabytków :
-Poczdam - spacer po mieście i kompleksie Sanssouci: słynne ogrody i parki krajobrazowe, rokokowy pałac Sanssouci, Charlottenhof, Nowe Komnaty, chińska herbaciarnia, Nowy Pałac, łaźnie Rzymskie, oranżeria i kościół pokoju.
-Berlin - Alexanderplatz, Czerwony Ratusz z kamienną kroniką z ważnymi wydarzeniami z historii miasta od początku jego istnienia do 1871 r., Fontanna Neptuna, Wyspa Muzeów, spacer aleją Unter den Linden - najbardziej reprezentacyjną ulicą niemieckiej stolicy, Uniwersytet Humboldta, Brama Brandenburska, Reichstag - siedziba niemieckiego Bundestagu, sławna urfurstendamm - promenada spacerowa, pełna pubów, kawiarni i sklepów, pomnik Holokaustu.
-Potsdamer Platz, East Side Gallery - pozostałości muru berlińskiego ozdobione przez artystów z całego świata, które tworzą największą na świecie galerię obrazów na świeżym powietrzu.
-Tropical Island - całodzienny pobyt na podberlińskiej sztucznej wyspie tropikalnej. Uczniowie korzystali z basenów i zjeżdżalni oraz mogli odpocząć na plaży w otoczeniu palm, czując się jak w prawdziwych tropikach!
-Frankfurt nad Odrą - kościół pokoju, ratusz, budynek poczty głównej, spacer po centrum miasta.
Wycieczka była niezapomnianą przygodą!
Pobyt w Niemczech stanowił doskonałą okazję do ćwiczenia komunikacji w języku niemieckim.
Z utęsknieniem czekamy na kolejny wyjazd!