„Energia odnawialna, czy energia tradycyjna?”

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat  globalnych zmian klimatu, najczęściej

w kontekście globalnego ocieplenia i wzrostu temperatury na powierzchni  naszej planety. Temat  jest wszechobecny w mediach. Przyczyny zmian klimatycznych są tematem intensywnych badań. Z raportów Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC),  Amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk (NAS) oraz grupy G8 wynika, że większość zmian temperatury obserwowanych w ostatnich 50 latach należy przypisać działalności człowieka.

Wzrasta świadomość konieczności dbania o środowisko. Zagadnieniem zainteresowana jest  także młodzież naszej szkoły.

W czwartek 16 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 1tgg przeprowadzili pod kierunkiem Pani Moniki Nowak debatę na temat: „Energia odnawialna, czy energia tradycyjna?” Młodzież z wielkim zaangażowaniem dyskutowała na temat stosowania alternatywnych i tradycyjnych źródeł energii oraz ich wpływu na środowisko naturalne. Fotorelacja poniżej.