Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

W pierwszym dniach września uczniowie ZS nr 18 w Warszawie uczestniczyli  w Ogólnopolskim projekcie Narodowego Czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W tym roku Narodowe Czytanie w szkole, w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, miało inny charakter niż dotychczas. Nauczyciele języka polskiego wraz z uczniami, w salach lekcyjnych, w małych grupach odczytali wybrane fragmenty dramatu.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest od 2012 r. pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W liście adresowanym do wszystkich Polaków Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej napisał: „Ufam, że – wzorem lat ubiegłych – i tym razem podczas Narodowego Czytania każdy z Państwa odkryje swoją Balladynę, oddając się refleksji nad uniwersalnym przesłaniem tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem”.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji dziękujemy i gratulujemy!