2. Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Sukces naszych uczniów w VII EDYCJI BIELAŃSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO AD FONTES

Miło nam poinformować, że 2 uczennice z klasy I TK odniosły sukces w VII EDYCJI BIELAŃSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO AD FONTES. Konkurs odbywa się po raz siódmy. Zakażdym razem inspiracją była twórczość innego pisarza lub poety (Cz. Miłosz, J.Tuwim, B. Prus, W. Szekspir, H. Sienkiewicz). W tym roku szkolnym inspiracją była twórczość Josepha Conrada.

Patrycja Kmieć
I miejsce w kategorii: cytat

II miejsce w kategorii: słowa-klucze

Nina Zaporska

wyróżnienie w kategorii: cytat

Gratulujemy Zwyciężczyni i Wyróżnionej i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES naszego ucznia w XVI Olimpiadzie Przedsiębiorczości - 2020/2021

Patryk Pytlakowski – uczeń kl. 2eg LII Liceum Ogólnokształcącego  im. Władysława Reymonta zakwalifikował się do II etapu XVI Olimpiady Przedsiębiorczości (OP) zorganizowanej przez SGH.

OP odbywa się pod hasłem przewodnim „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.

OP jako innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

SUKCES naszej uczennicy w Olimpiadzie o ubezpieczeniach - 2020/2021

Alicja Dębska  uczennica kl. 2tk Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego przystąpiła do I etapu Olimpiady o ubezpieczeniach (OUS) zorganizowanych przez ZUS, który odbył się w dniu 14 grudnia 2020 r.

Uczennica zaliczyła test OUS pozytywnie zdobywając wymaganą minimalną ilość punktów.

Udział naszych uczniów w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej

Uczniowie kl. 2eg LII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta biorą udział   w 19 edycji ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG).

W skład zespołu BBC - Billioners Boys Club wchodzą gracze:

-Patryk Pytlakowski - lider

-Tomek Gierula

Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja GPW  oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. PagiSIGG to największy projekt edukacyjny adresowany do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych,   świetnie przygotowujący do zarządzania własnym portfelem  oraz inwestowania prawdziwych pieniędzy w przyszłości. SIGG to również symulacyjna gra inwestycyjna, która uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie.

Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych organizowanym przez Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie.

W konkursie uczestniczyło 10 warszawskich techników.

Uczniowie naszej szkoły:

- Michał Droździel z klasy 2tgg zajął I miejsce w kategorii recytacja wiersza

- Wiktoria Sikora z klasy 3tk zajęła III miejsce w kategorii kartka świąteczna z życzeniami.

Sukcesy Sportowe Naszych Uczniów

Wygrana w Finale Bielańskiej Ligi Siatkówki - dziewcząt

II miejsce  Mistrzostwach Dzielnicy Bielany Siatkówka dziewcząt

II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych