Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wydarzenia

Wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego przez klasy maturalne

"W każdym spotkaniu jest część żalu z rozstania, ale w każdym rozstaniu jest ta sama ilość radości ze spotkania." Kwitnące kasztany niezmiennie przypominają, że już czas, że to już jutro dla wielu młodych ludzi jedne z najważniejszych egzaminów.  W piątek, 28 kwietnia 2023 r. wręczono świadectwa, rozdano dyplomy... Drodzy Maturzyści! Bądźcie dobrymi ludźmi i nigdy nie zapominajcie o wartościach, które Wam przekazywaliśmy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!  Życzymy Wam, by wszystkie zadania maturalne okazały się łatwe, a odczuwany przez Was stres, zamienił się w twórczą inspirację do pracy nad kolejnymi arkuszami . Wszyscy trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!
 

232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

"[…] uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucji narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą – egzystencję polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony, chcąc na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć […] dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic z największą stałością ducha, niniejszą konstytucję uchwalamy […]".
 

Udział naszych uczniów w wydarzeniu przygotowanym przez Muzeum Żydów Polskich POLIN

22 kwietnia uczestniczki projektu eTwinning TREE REMEMBER ME - Ola, Julia i Patrycja z klasy 3tk, wzięły udział w wydarzeniu przygotowanym przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. Tego dnia odbył się wieczorny spacer po sześciu lokalizacjach na Muranowie, przy których ustawiono instalacje symbolicznie wskazujące miejsca ukrywania się ludności cywilnej. Przy każdej z nich przewodnicy prezentowali jedną z sześciu postaci, które są równocześnie bohaterami i bohaterkami wystawy czasowej "Wokół nas morze ognia". 
 

Wycieczka do Niemiec!

W dniach 18 - 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły (1g, 1c, 1d, 1 tk, 2c, 2d, 3a, 3b, 2b, 3tr) mieli niepowtarzalną okazję do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc oraz poznania unikatowych zabytków :

Body Worlds

14 kwietnia 2023 r. klasy 1a i 2a, które realizują rozszerzenie z biologii, zwiedzały wystawę Body Worlds w Pałacu Kultury i Nauki. Lekcję biologii tym razem poprowadził przewodnik, który oprowadzał młodzież i opowiadał o poszczególnych eksponatach, prezentując ciekawostki dotyczące poszczególnych układów ciała człowieka. To były niezapomniane wrażenia, nie tylko dla osób z zacięciem do biologii, ale na pewno dla tych o mocnych nerwach, ponieważ wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała. Mogliśmy porównać zdrowe organy z tymi, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom. Polecamy wystawę!

Tydzień Języków Obcych!

W dniach 17-21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez Zespół Języków Obcych. Przedstawiciele klas 2a i 3tr zbudowali wspaniałe makiety, które ozdobiły w tym tygodniu korytarze szkolne. Za nami wiele konkursów, które sprawdzały Waszą wiedzę oraz umiejętności plastyczne. W piątek 21 kwietnia wręczone zostały nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursach Best at English, Olimpus i plastycznych. Gratulujemy i zapraszamy do zabawy w kolejnych wydarzeniach!

AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA ŻÓŁTE ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE

19.04.2023 r. mija 80-ta rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku uczniowie naszej szkoły pierwszy raz wzięli udział w wolontariacie, rozdając na ulicach żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć.Akcja ta po raz jedenasty została zorganizowana przez Muzeum Żydów Polskich Polin. W tym roku 450 tys. kwiatów rozdawanych nie tylko w Warszawie, ale także w Białymstoku, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi, symbolizuje liczbę Żydówek i Żydów, którzy byli zamknięci w getcie warszawskim w momencie jego największego przeludnienia – wiosną 1941 roku. DLA WOLONTARIUSZY Z KL.1A I 4TK OGROMNE PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ I WZOROWĄ POSTAWĘ W CZASIE PRZEPROWADZANIA AKCJI!!!

Akcja krwiodawstwa w naszej szkole

18 kwietnia po raz drugi odbyło się oddawanie krwi dla naszego ucznia Maksa. Dziękujemy nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym osobom, które zebrały się, aby pomóc w walce z chorobą.

Tak się skacze

 5 kwietnia 2023 klasa 2d pod opieką wychowawcy Daniela Pytki i Pana Łukasza Zezuli wzięła udział w lekcji wychowania fizycznego w Hangarze 646. 
Uczniowie aktywnie i w doskonałych humorach wkroczyli w wielkanocny nastrój .

Dzień Bez Plecaka

Ostatniego dnia marca w naszej szkole odbył się Dzień Bez Plecaka!  Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Książki i zeszyty przynosili w ... pontonie, wózku na lalki i innych nietypowych przedmiotach .

Kontakt

Zespół Szkół nr 18 w Warszawie
ul. Żeromskiego 81
01-882 Warszawa
tel.: (22) 834 69 67 lub (22) 834 72 01
fax: (22) 834 67 63