Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wydarzenia

Wydarzenia

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Uczennicom oraz Pracownikom Zespołu Szkół Nr 18 życzymy owocnej pracy, fascynujących wyzwań, uśmiechu i optymizmu.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Przed Tobą znowu droga otwarta,
Niech oczy ciekawe i radosna młodość
Zapełniają Twego życia kartę!

Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku!  Do zobaczenia we wrześniu!

Finał akcji finał zbierania plastikowych nakrętek

2 czerwca w naszej szkole odbył się finał akcji ważenia przyniesionych przez uczniów plastikowych nakrętek. Młodzież bardzo zaangażowała się w cykliczną akcję zbierania plastikowych nakrętek, która organizowana jest po to, by pozyskać pieniądze na cele charytatywne. 
Najwięcej nakrętek zebrały klasy :
2tg – 13,5 kg
1e – 13,3 kg
2tr – 12,7 kg
16 czerwca mieliśmy przyjemność wręczyć dyplomy oraz nagrodzić pysznymi lodami naszych niezwykłych uczniów, doceniając ich zaangażowanie w akcję zbierania plastikowych nakrętek.  Uczniowie klas 2tg oraz 1e (1.i 2. miejsce) świętowali zwycięstwo w kinie!  Dzięki ich wysiłkowi udało nam się zebrać ogromną ilość nakrętek! Gratulujemy wszystkim biorącym udział w tym projekcie – Wasze zaangażowanie to wzór do naśladowania dla całej społeczności szkolnej!

 

Rejs żeglarski po Wielkich Jeziorach Mazurskich

W dniach 29.05 - 02.06.2023 uczniowie klas 2d i 1e wraz z nauczycielami: p. Danielem Pytką, p. Grzegorzem Tuziemskim i p. Danielem Koperem uczestniczyli w rejsie żeglarskim po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Idealna pogoda, doskonałe nastroje i wiele ciekawych przygód na długo zostaną w pamięci uczestników.

Warsztaty w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

18 maja 2023 r. uczniowie klasy I tr pod opieką p. Marii Janiszewskiej i pani Marii Ogrodzkiej uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, pt. „Jak pięknie się różnić?”. Młodzież wzięła udział w warsztatach, podczas których miała okazję wzmocnić relacje koleżeńskie. Uczniowie poznali historię Franka, który w nowej szkole zmagał się z nieśmiałością i niepokojem. Zastanawiali się, co można zrobić i jak pomóc w sytuacji, gdy kontakty społeczne są wyzwaniem? W drugiej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę główną i w grupach rozwiązywali zadania związane z historią Polski w XVI w.

ŚLADAMI BOHATERÓW „ZDĄŻYĆ PRZED PANEM BOGIEM” – SPACER EDUKACYJNY PO MURANOWIE

25 maja 2023 r. grupa wolontariuszy akcji „Żółte żonkile” wzięła udział w spacerze edukacyjnym po Muranowie. Odwiedzając miejsca związane z powstaniem w getcie 1943r., młodzież, pod kierunkiem przewodnika Muzeum Polin, interpretowała wywiad-rzekę Hanny Krall z Markiem Edelmanem. Wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem słowa bohater: kto może nim być. Wysłuchaliśmy opowieści o ostatnich dramatycznych chwilach powstańców, zamkniętych w schronie razem z przywódcą Mordechajem Anielewiczem. Poznaliśmy poglądy Marka Edelmana, który uważał, że trzeba za wszelką cenę ratować ludzkie życie, nawet jeśli nie ma już nadziei. Spacer był zorganizowany z okazji obchodów 80-tej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Podziękowania

Ze wzruszeniem przyjęliśmy podziękowania za uczestnictwo w akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE. Pamiętamy.

Zakończenie roku szkolnego przez klasy maturalne

"W każdym spotkaniu jest część żalu z rozstania, ale w każdym rozstaniu jest ta sama ilość radości ze spotkania." Kwitnące kasztany niezmiennie przypominają, że już czas, że to już jutro dla wielu młodych ludzi jedne z najważniejszych egzaminów.  W piątek, 28 kwietnia 2023 r. wręczono świadectwa, rozdano dyplomy... Drodzy Maturzyści! Bądźcie dobrymi ludźmi i nigdy nie zapominajcie o wartościach, które Wam przekazywaliśmy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!  Życzymy Wam, by wszystkie zadania maturalne okazały się łatwe, a odczuwany przez Was stres, zamienił się w twórczą inspirację do pracy nad kolejnymi arkuszami . Wszyscy trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!
 

232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

"[…] uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucji narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą – egzystencję polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony, chcąc na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć […] dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic z największą stałością ducha, niniejszą konstytucję uchwalamy […]".
 

Wycieczka do Niemiec!

W dniach 18 - 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły (1g, 1c, 1d, 1 tk, 2c, 2d, 3a, 3b, 2b, 3tr) mieli niepowtarzalną okazję do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc oraz poznania unikatowych zabytków :

Kontakt

Zespół Szkół nr 18 w Warszawie
ul. Żeromskiego 81
01-882 Warszawa
tel.: (22) 834 69 67 lub (22) 834 72 01
fax: (22) 834 67 63