2. Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Sukces naszej drużyny w ćwierćfinale turnieju II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich

20.04.2022 r. , w hali OSiR Bemowo, chłopcy z naszej szkoły rozegrali VIII turniej II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich. Siedem zespołów podzielonych na dwie grupy rozpoczęło rywalizację. Nasi uczniowie zmierzyli się z V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz LXXXVI LO im. Batalionu Zośka. W pierwszym meczu pokonali rywali z LXXXVI LO im. Batalionu Zośka 36:31, w drugim zaś, odnieśli zwycięstwo z V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego 32:25. Dzięki wygranej awansowaliśmy do półfinału i jesteśmy w grupie 10 najlepszych szkól średnich w Warszawie. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!!!

SIGG to największy ogólnopolski projekt edukacyjny, który ma na celu zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdy, inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego.

W I etapie 20 edycji SIGG wzięło udział 5080 zespołów z całej Polski, w tym 753 z województwa mazowieckiego, natomiast w II etapie 1749 zespołów z całej Polsce, w tym 276 z województwa mazowieckiego.

W ZS 18 w SIGG wzięły udział 2 zespoły:

DSSCKWA – reprezentanci LII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Reymonta, w składzie:

Zuzanna Zaprzałek (Lider – kl. 3d) oraz Dorota Waligóra (kl. 3d),  którzy zajęli:

- 89 miejsce w woj. mazowieckim w I etapie  - osiągnięcie zysku: 281,88 zł

- 215 miejsce w woj. mazowieckim w II etapie  - poniesienie straty: -2 521,10 zł

TRBiznes – reprezentanci Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego, w składzie:

Matylda Jagielska  (kl. 2tr) i Julia Przybyłowska (kl. 2tk), którzy zajęli:

- 111 miejsce w I etapie  - osiągnięcie zysku: 160,46 zł .

Rywalizację w ZS 18 wygrał zespół DSSCKWA. Brawo!!!

Czytaj więcej o: Wyniki 20 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej w Zespole Szkół nr 18 w roku szkolnym 2021/2022

NASI UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLIGRAFICZNYM

15 marca 2022 r. na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt uczennic i uczniów z kilkunastu ponadpodstawowych szkół technicznych w Polsce.
Wśród osiemnastu laureatów i wyróżnionych znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły: Magdalena Pietrzak z klasy 3 tgg oraz Jakub Dźwigała z klasy 4 tg.
Współodpowiedzialnym za ten niewątpliwy sukces uczniów jest nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Daniel Koper.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyróżnienia dla naszych uczniów w wojewódzkim konkursie „ Rozrywki matematyczne”

W dniu 18 lutego  2022 roku w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie, odbył się II etap, konkursu pt.: „Rozrywki matematyczne” z udziałem uczniów z 19 szkół z terenu Mazowsza.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy matematycznej 3c: Paweł Czubaj, Michał Jakubowski, Maksymilian Tadla, którzy zostali wyłonieni podczas I etapu szkolnego spośród ponad stu uczestników z naszej szkoły.

W dniu 11 marca 2022 roku na uroczystej gali wyróżnienie w konkursie otrzymali :

- Paweł Czubaj  oraz Michał Jakubowski,

którzy  znaleźli się w wąskim gronie 20 osób  spośród prawie 200 uczestników z 19 szkół z terenu Mazowsza, biorących udział w II etapie.

IGA TYMOSIEWICZ Z KL.IB LAUREATKĄ KONKURSU „NIEPODLEGŁA”

12 listopada w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie  odbyła się gala wręczenia nagród w  XVIII edycji ogólnopolskiego  konkursu „Niepodległa”. Konkurs ten był jednym z wielu wydarzeń organizowanych przez Muzeum z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Jednym z zadań było m.in.  przygotowanie gazetki poświęconej obchodom odzyskania niepodległości w Polsce po 1918r.  Iga Tymosiewicz z kl. IB zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Pod kierunkiem p. Barbary Gałeckiej przygotowała gazetkę poświęconą 20 rocznicy odzyskania niepodległości  w 1938r. Gratulujemy sukcesu!

Sukces naszych uczniów w VII EDYCJI BIELAŃSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO AD FONTES

Miło nam poinformować, że 2 uczennice z klasy I TK odniosły sukces w VII EDYCJI BIELAŃSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO AD FONTES. Konkurs odbywa się po raz siódmy. Zakażdym razem inspiracją była twórczość innego pisarza lub poety (Cz. Miłosz, J.Tuwim, B. Prus, W. Szekspir, H. Sienkiewicz). W tym roku szkolnym inspiracją była twórczość Josepha Conrada.

Patrycja Kmieć
I miejsce w kategorii: cytat

II miejsce w kategorii: słowa-klucze

Nina Zaporska

wyróżnienie w kategorii: cytat

Gratulujemy Zwyciężczyni i Wyróżnionej i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES naszego ucznia w XVI Olimpiadzie Przedsiębiorczości - 2020/2021

Patryk Pytlakowski – uczeń kl. 2eg LII Liceum Ogólnokształcącego  im. Władysława Reymonta zakwalifikował się do II etapu XVI Olimpiady Przedsiębiorczości (OP) zorganizowanej przez SGH.

OP odbywa się pod hasłem przewodnim „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.

OP jako innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

SUKCES naszej uczennicy w Olimpiadzie o ubezpieczeniach - 2020/2021

Alicja Dębska  uczennica kl. 2tk Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego przystąpiła do I etapu Olimpiady o ubezpieczeniach (OUS) zorganizowanych przez ZUS, który odbył się w dniu 14 grudnia 2020 r.

Uczennica zaliczyła test OUS pozytywnie zdobywając wymaganą minimalną ilość punktów.