2. Wydarzenia

BohaterON w naszej szkole!

„BohaterON – włącz historię!”  to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.  Strona dumnizpowstańców.pl to nowe, wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach. Portal jest kontynuacją, zainicjowanej w 2016 roku akcji „Kartka dla Powstańca”. Pozwala ona każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo w celu wyrażenia szacunki i podziękowań  dla wszystkich, którzy walczyli i  poświęcali swoje życie dla wolnej i suwerennej Polski. Nasza szkoła bierze udział w VII edycji tej kampanii. Uczniowie z klas 1a, 2b, 2tk i 4tk pod kierunkiem P. Barbary Gałeckiej zamieścili na stronie piękne podziękowania, składając hołd wszystkim, którzy  poświęcili swoje życie i zdrowie w tym wyjątkowym niepodległościowym zrywie.

Oddaliśmy hołd bohaterskim Żołnierzom Wojska Polskiego

Oddaliśmy hołd bohaterskim Żołnierzom Wojska Polskiego z 30. Pułku Strzelców Kaniowskich poległym na Bielanach w bitwie, która do historii przeszła jako „Warszawskie Termopile”.

W upamiętnieniu wzięli udział kombatanci, przedstawiciele firmy Arcelormittal Huta Warszawa, która opiekuje się pomnikiem, a także samorządowcy i poczty sztandarowe z bielańskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Jastrzębska, Maja Prak i Aleksander Gawryło w poczcie sztandarowym. Wiązankę i hołd w imieniu naszej szkoły  złożyli uczniowie Julia Dworakowska, Dorota Waligóra i Wiktor Woronowicz.

Klasy maturalne odwiedziły Mazowiecki Salon Maturzystów

Klasy maturalne naszej szkoły uczestniczyły w Mazowieckim Salonie Maturzystów  organizowanym  w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas salonu prezentowały się liczne szkoły wyższe, które przekazywały ważne informacje dotyczące kierunków kształcenia i rekrutacji. Dzięki przygotowanym stoiskom przyszłoroczni maturzyści zebrali bogate materiały rekrutacyjne, które powinny im pomóc  w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. W trakcie salonu  klasy uczestniczyły również w spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, a także doradcami zawodowymi i edumentorami.

Kiermasz podręczników

W pierwszych dniach września w  Zespole Szkół nr 18 odbył się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Został on zorganizowany przez samorząd szkolny. Kiermasz cieszył  się dużym zainteresowaniem rodziców oraz uczniów, którzy mogli nabyć książki w atrakcyjnych cenach.  Zapraszamy ponownie za rok!

Matura 2022

4 maja rozpoczynają się matury. Do egzaminów w naszej szkole przystąpi 207. tegorocznych absolwentów klas technikum i liceum.

Wyniki matur będą znane 5 lipca.

Maturzyści, Maturzystki trzymamy za Was kciuki, powodzenia!

Tygodniowa wycieczka klasy 2a i 3d

25.04. wesoła gromada uczniów z klas 2a i 3d wyjechała na tygodniową wycieczkę do Mrągowa. Pogoda nam dopisywała. Było słonecznie i militarnie. Zwiedziliśmy Wilczy Szaniec- siedzibę Hitlera z okresu II Wojny Światowej, gigantyczne bunkry w Mamerkach oraz replikę słynnej bursztynowej komnaty. Na pewno na długo zostanie zapamiętany dzień, w którym mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „Historia” Witolda Gombrowicza w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Niezwykle utalentowani uczniowie Policealnego Studium Aktorskiego pokazali, że ich dyplom muzyczny jest w pełni zasłużony! Codziennie po zwiedzaniu, mogliśmy korzystać z hotelowego basenu, siłowni, a także bilarda lub kręgielni. Integracja w pełni się udała. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. 29.04. trzeba było wrócić do Warszawy.

Międzynarodowy Dzień Książki

Z okazji Dnia Książki obchodzonego 23 kwietnia  nasza absolwentka z 2002 roku - pani Agnieszka Kownatka- Ruszkowska opowie jak czytanie książek wpłynęło na jej życie. Zapraszamy do zapoznania się z filmem na szkolny fb<-kliknij.

Nasza reprezentacja w półfinale II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich

W piątek, 22 kwietnia 2022r. w hali IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej przy ul. Hożej 88 w Warszawie rozegrany został pierwszy z półfinałowych turniejów II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich.
Oto wyniki w I turnieju półfinałowym II edycji WMSS:
- VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana vs Zespół Szkół nr 18, 31:14
- Zespół Szkół nr 18 vs XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego, 31:17
- Liceum Ogólnokształcące nr XVII z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego vs Zespół Szkół nr 18, 35:32
- IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej vs Zespół Szkół nr 18, 46:14
Niestety, pomimo starań naszych zawodników, nie udało nam się zakwalifikować do turnieju finałowego II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich.