2. Wydarzenia

WOŚP 2021

Kolejny raz Nasza Szkoła zagra dla WOŚP. W tym trudnym i wyjątkowym roku gramy z jeszcze większą  radością!

Już 31 stycznia 2021 r. odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasłem zbiórki jest: Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Wygrywamy finał z głową!

Ze względu na obecną sytuację, zapewne ten finał będzie się różnił od poprzednich, ale MY gramy dalej!

Zapraszamy do wpłat do naszej e-skarbonki:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/1fdvyj <-kliknij

obraz skarbonka

Dzień Księgarza 2020

W naszej szkole  jak co roku obchodziliśmy  Dzień Księgarza. W dniu 14 grudnia 2020 roku uczniowie klas naszego technikum mogli zapoznać  się  z historią i znaczeniem zawodu księgarza podczas zajęć on-line. Krótki film na ten dzień przygotowały  uczennice  klas księgarskich naszego technikum pod okiem pani  Bogumiły Filipek. Uczniowie również mogli zobaczyć  prezentacje przygotowaną przez panią Marzenę Czerniewicz. Kolejny raz pomimo pandemicznych obostrzeń przeżyliśmy to ważne święto dla naszej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem:

Wspólne śpiewanie hymnu online w ramach obchodów Święta Niepodległości

Społeczność naszej szkoły jak co roku przyłączyła  w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” i  w dniu 10 listopada 2020 roku podczas zajęć on-line  o godzinie 11.11 odśpiewała  cztery zwrotki hymnu narodowego. Wydarzenia te, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Uczniowie również  zapoznali sie z krótkim rysem historycznym odzyskanie przez Polske niepodległości poprzez filmik przygotowany przez  klasę 2bg pod kierunkiem pani Agnieszki Smejdy. Kolejny raz pomimo pandemicznych obostrzeń przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Dzień Edukacji Narodowej 2020

W dniu 13 października 2020 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel on-line podczas, którego Dyrektor Szkoły pani Elżbieta Królak złożyła życzenia dla całego grona pedagogicznego, uczniów oraz  kadry administracyjnej naszej szkoły. Również z tek okazji  przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli życzenia:
"Droga dyrekcjo! Nauczyciele! Wychowawcy! Pracownicy administracji i obsługi! Chcemy podziękować Wam za Waszą pracę, trud, który wkładacie. Dziękujemy Wam, że możemy na Was liczyć i w najlepszy sposób staracie się przekazywać nam wiedzę. W dniu Waszego święta życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i z całego serca dziękujemy za Waszą pracę."

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W dniu 9 pażdziernika 2020 roku, nasi uczniowie  oraz nauczyciele zmagali się z tabliczką mnożenia w nietypowy sposób wykorzystując nowoczesne środki komunikacji. Nie było łatwo.  W szkole rozegrał się konkurs o tytuł  Mistrza Tabliczki Mnożeżenia. Uczestnicy zmierzyli sie z interaktywnym quizem na czas.

PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ

W ramach tegorocznej 27 akcji Sprzątania Świata – Polska  pod hasłem „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ”, która odbyła się w dniu 18 września 2020 r., nasza szkoła jak co roku podjęła wyzwanie zbiórki odpadów.

Uczniowie klas 1A, 1B, 1TR, 2TRG, 2EG, 2A   pod opieką nauczycieli geografii i wychowawców zbierali odpady z wyznaczonych terenów naszej okolicy.

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

W pierwszym dniach września uczniowie ZS nr 18 w Warszawie uczestniczyli  w Ogólnopolskim projekcie Narodowego Czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W tym roku Narodowe Czytanie w szkole, w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, miało inny charakter niż dotychczas. Nauczyciele języka polskiego wraz z uczniami, w salach lekcyjnych, w małych grupach odczytali wybrane fragmenty dramatu.

Zakończenie szkoły przez klasy maturalne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas maturalnych, rodziców, wychowawców klas i  nauczycieli  na uroczyste zakończenie szkoły  w piątek  24 kwietnia 2020 roku o godzinie 15.00.

Uroczystość odbędzie  się w formie on-line poprzez aplikacje Teams. Link umożliwiający udział w spotkaniu zostanie podany za pośrednictwem dziennika elektronicznego librus. Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 18 w Warszawie