Wydarzenia
Tatuaż azjatycki - lekcja w Muzeum Azji i Pacyfiku
Koźmiński Trio Basket
Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół nr 18
Wraz z dniem rozpoczęcia kalendarzowej wiosny (21 marca) nasza szkoła zapełniła się barwnymi kwiatami i żywą zielenią. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz słodkości z tej okazji. Nie jest to jedyny powód do świętowania, ponieważ już za kilka dni, w piątek, odbędzie się konkurs na cześć liczby Pi. Nawiązując do obu wydarzeń zdecydowaliśmy, że te motywy będą dominowały podczas tegorocznych słodkich obchodów.
WOLONTARIUSZE ŻÓŁTYCH ŻONKILI NA SPOTKANIU W POLIN
Przygotowując się do akcji społeczno-edukacyjnej Żółte Żonkile, wolontariusze naszej szkoły z kl.1a i 4tk spotkali się w Muzeum Żydów Polskich Polin z Panią Elżbietą Ficowską, którą w czasie II wojny światowej uratowała z warszawskiego getta Irena Sendlerowa. Jako półroczne niemowlę została przewieziona na aryjską stronę w drewnianej skrzynce, ukrytej na wozie pełnym cegieł. Jej „metryką” jest srebrna łyżeczka, z wygrawerowanym imieniem i datą urodzenia. Pani Ficowska, wspominając swoje dzieciństwo, przybliżyła wszystkim trudną historię Holokaustu oraz powojenne losy Żydów w Polsce.
Wycieczka przedmiotowa do Giełdy Papierów Wartościowych (GPW)
Klasy księgarskie w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego
9 marca klasy 3 tk oraz 4 tk wraz z paniami z biblioteki były na wycieczce w Bibliotece Publicznej na ul. Koszykowej 26/28. To jedna z największych i najstarszych bibliotek publicznych w Polsce.
Akcja krwiodawstwa dla Maksa
Międzynarodowy projekt eTwinning TREE REMEMBER ME w naszej szkole
27 STYCZNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU
27 stycznia 2023r. nasza szkoła, korzystając z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum Żydów Polskich Polin, wzięła udział w projekcie poświęconym pamięci ofiarom holokaustu. Opierając się na znakomitych filmach o gettach w Warszawie, Łodzi i Krakowie, uczniowie zapoznali się nie tylko ze zjawiskami związanymi z samym holokaustem, ale również z historią osadnictwa Żydów na ziemiach polskich od XIVw. Mottem tegorocznych rozważań były słowa Haliny Nenkel, która wspominając pobyt z rodziną w getcie, napisała w dziennikach: „Ja też jestem człowiekiem. Chcę żyć, uczyć się, pracować i kochać”.
Klasa 4TGG na wystawie „MIŁOŚĆ I OBOWIĄZEK. POWSTANIE STYCZNIOWE 1863”. WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „POWSTANIE STYCZNIOWE W OBRAZACH”.
Strona: 1/11
- Strona 1
- Strona 2
- Strona 3
- Następna strona
- Ostatnia strona