2. Wydarzenia

Podziękowania za zbiórkę dla Fundacji Znajdki

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczennicom i uczniom oraz nauczycielom za udział w akcji zbiórki dla Fundacji Znajdki. Dary dotarły już na miejsce, a z relacją można zapoznać się na fanpageu przytuliska:  https://liblink.pl/Xtn8BZf6eh.
Podziękowania również należą się uczniom, którzy wykonali plakat oraz Pani Ewie Majewskiej, która dołożyła swoją cegiełkę na miejscu, w szkole.
Fundacja zachęca również do dalszego wspierania, wolontariatu lub adopcji podopiecznych.

Agnieszka Kostka
Katarzyna Rymek

BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJI ŻONKILE

Akcja Żółte Żonkile organizowana jest co roku przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Głównym celem jest upamiętnienie powstania w getcie warszawskim, które miało miejsce od 19 kwietnia do 16 maja 1943r. Na czele tego zrywu stanęli Mordechaj Anielewicz oraz Marek Edelman. Chociaż powstańcy nie mieli szans na sukces, woleli zginąć z bronią w ręku niż w obozie  koncentracyjnym.  Jednym z niewielu ocalałych był Marek Edelman, który co roku składał pod Pomnikiem  Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych żonkili (sam dostawał go od anonimowej osoby).

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy weźmie udział w obchodach wybuchu powstania. Ze względu na pandemię, działania będą prowadzone online. Skorzystamy z pakietu edukacyjnego opartego na specjalnie przygotowanym  w tym celu  filmie pt. „Muranów – Dzielnica Północy”.

Barbara Gałecka

23 LUTEGO OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Obrazek w depresji: przedstawia płaczącą osobę. Na obrazku umieszczone jest hasło: " W depresji nie wystarczy wziąć się w garść".Może jest tak, że nic cię nie cieszy, czujesz zmęczenie tak wielkie, że nie jesteś w stanie robić czegokolwiek – poza oddychaniem… a i to bardzo męczy i wszystko boli… czasem nie masz siły otworzyć oczu… nie masz siły odezwać się… chciałbyś tylko spokoju, zwinąć się w kłębek i spać…. bywa że udajesz zakładając maskę śmieszka, wesołka i nikt nie widzi, że cierpisz…a kiedy próbujesz o tym powiedzieć często słyszysz  tzw dobre rady w stylu: weź się w garść, nie pieść się, zrób coś ze sobą-weź kąpiel, pobiegaj, idź na spacer, ogarnij się, nie leń się, pozbieraj się!  Zaczynasz czuć wstyd i jest ci jeszcze gorzej i trudniej i już nie chcesz nic nikomu o sobie opowiadać, bo przecież i tak nikt nie zrozumie….masz wrażenie, że między tobą a innymi ludźmi jest przepaść… a ty poruszasz się w wielkim czarnym grzęzawisku i zapadasz się coraz głębiej i głębiej…

WOŚP 2021

Kolejny raz Nasza Szkoła zagra dla WOŚP. W tym trudnym i wyjątkowym roku gramy z jeszcze większą  radością!

Już 31 stycznia 2021 r. odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasłem zbiórki jest: Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Wygrywamy finał z głową!

Ze względu na obecną sytuację, zapewne ten finał będzie się różnił od poprzednich, ale MY gramy dalej!

Zapraszamy do wpłat do naszej e-skarbonki:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/1fdvyj <-kliknij

obraz skarbonka

Dzień Księgarza 2020

W naszej szkole  jak co roku obchodziliśmy  Dzień Księgarza. W dniu 14 grudnia 2020 roku uczniowie klas naszego technikum mogli zapoznać  się  z historią i znaczeniem zawodu księgarza podczas zajęć on-line. Krótki film na ten dzień przygotowały  uczennice  klas księgarskich naszego technikum pod okiem pani  Bogumiły Filipek. Uczniowie również mogli zobaczyć  prezentacje przygotowaną przez panią Marzenę Czerniewicz. Kolejny raz pomimo pandemicznych obostrzeń przeżyliśmy to ważne święto dla naszej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem:

Wspólne śpiewanie hymnu online w ramach obchodów Święta Niepodległości

Społeczność naszej szkoły jak co roku przyłączyła  w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” i  w dniu 10 listopada 2020 roku podczas zajęć on-line  o godzinie 11.11 odśpiewała  cztery zwrotki hymnu narodowego. Wydarzenia te, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Uczniowie również  zapoznali sie z krótkim rysem historycznym odzyskanie przez Polske niepodległości poprzez filmik przygotowany przez  klasę 2bg pod kierunkiem pani Agnieszki Smejdy. Kolejny raz pomimo pandemicznych obostrzeń przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Dzień Edukacji Narodowej 2020

W dniu 13 października 2020 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel on-line podczas, którego Dyrektor Szkoły pani Elżbieta Królak złożyła życzenia dla całego grona pedagogicznego, uczniów oraz  kadry administracyjnej naszej szkoły. Również z tek okazji  przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli życzenia:
"Droga dyrekcjo! Nauczyciele! Wychowawcy! Pracownicy administracji i obsługi! Chcemy podziękować Wam za Waszą pracę, trud, który wkładacie. Dziękujemy Wam, że możemy na Was liczyć i w najlepszy sposób staracie się przekazywać nam wiedzę. W dniu Waszego święta życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i z całego serca dziękujemy za Waszą pracę."

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W dniu 9 pażdziernika 2020 roku, nasi uczniowie  oraz nauczyciele zmagali się z tabliczką mnożenia w nietypowy sposób wykorzystując nowoczesne środki komunikacji. Nie było łatwo.  W szkole rozegrał się konkurs o tytuł  Mistrza Tabliczki Mnożeżenia. Uczestnicy zmierzyli sie z interaktywnym quizem na czas.