Dzień Księgarza

13 grudnia, już po raz 74. w naszej szkole, świętowaliśmy Dzień Księgarza! To wyjątkowe wydarzenie, obchodzone od 91 lat w całej Polsce, łączy wszystkich tych, bez których książki nie trafiałyby w nasze ręce – księgarzy!
Zebranych w sali gimnastycznej wszystkich uczniów klas księgarskich, przywitał wicedyrektor szkoły pan Michał Gadzina. Mottem swojego wystąpienia uczynił słowa hiszpańskiego pisarza Jorgego Molista (obrazujące bezcenną wartość książek we współczesnym świecie), który w swojej powieści napisał : (…) ten, kto umie znaleźć książce czytelnika, a czytelnikowi książkę, nie jest zwykłym księgarzem. Jest czarodziejem(…).
Tego dnia zaszczycił nas swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy – pan Grzegorz Pietruczuk. W niezwykle ciepłych słowach skierowanych do wszystkich księgarzy podkreślił magiczną wartość czytelnictwa i fakt, że dzięki niemu każdy może przenieść się do innego, często lepszego świata.
Podczas gali zostały również wręczone nagrody uczniom za udział w Konkursie Literackim zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Akademię z okazji Dnia Księgarza przygotowała Pani Bogumiła Filipek wraz z uczniami klas: 1tk, 3tk i 5tk. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół prowadzony przez Pana Daniela Kopera.