2. Wydarzenia

Wydarzenia

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zespół Szkół nr 18 w Warszawie- "Dobrze zaprojektowana szkoła 2020"

Otrzymaliśmy certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2020” - to informacja potwierdzająca, że nasza szkoła :

- podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,

- jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,

- tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,

- poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),

- jest atrakcyjna dla uczniów, którzy poszukują  szkoły inspirującej i twórczej.

III edycja dzielnicowego konkurs "Pięciobój matematyczny" pod honorowym patronatem Burmistrza dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

plakat konkursu28 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się III edycja Dzielnicowego Konkursu "Pięciobój Matematyczny" pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bieleny m.st. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka. Wzieło w nim udział 337 uczestników z bielańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nagrody ufundował Urząd Dzielnicy Bielany. "Pięciobój mateamtyczny" był nie tylko sprawdzeniem wiedzy matematycznej, ale także możliwością nawiązania nowych znajomości.  Rozstrzygnięcie konkursu wraz uroczystą galą odbędzie się w maju. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

AKCJA KRWIODAWSTWA

11 marca 2020 (środa) w godzinach 9:00 - 13:00, po raz kolejny odbędzie się w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Wszyscy, którzy chcieliby  uczestniczyć w akcji, a są pełnoletni i cieszą się dobrym stanem zdrowia, proszeni są o zgłoszenia do pani Joanny Zaczewskiej do biblioteki.

Zapraszamy!

Zakończenie akcji "Poczta Walentynkowa"

W dniu 7 lutego 2020 roku w naszej szkole miało miejsce zakończenie akcji  "Poczty walentynkowej".  Uczniowie z samorządu szkoły  rozdawali walentynkowe listy i paczki. Przechadzając się po szkole słychać było rozmowy o tym, kto ile walentynek dostał i od kogo one są.  Podsumuwując   zakończenie  akcji  "Poczty Walentynkowej"   było ekscytujące i pełne romantycznej atmosfery.

Festiwal Piosenki Hiszpańskojęzycznej w naszej szkole

30 stycznia 2020  roku odbył się festiwal piosenki hiszpańskojęzycznej. Gratulujemy wspaniałych występów uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z galerią.

Rozrywki Matematyczne

W naszej szkole w dniu 17 stycznia 2020 roku odbyła się  XIII  edycja konkursu "Rozrywki matematyczne" skierowanego do uczniów mazowieckich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Konkurs "Rozrywki matematyczne" jest już tradycją i swego rodzaju świętem matematyki. W naszej szkole w konkursie brało udział ponad 100 osób z różnych klas, głównie uczniów z klas o profilu matematycznym: 1c, 1cg i 1eg.

„Energia odnawialna, czy energia tradycyjna?”

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat  globalnych zmian klimatu, najczęściej

w kontekście globalnego ocieplenia i wzrostu temperatury na powierzchni  naszej planety. Temat  jest wszechobecny w mediach. Przyczyny zmian klimatycznych są tematem intensywnych badań. Z raportów Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC),  Amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk (NAS) oraz grupy G8 wynika, że większość zmian temperatury obserwowanych w ostatnich 50 latach należy przypisać działalności człowieka.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w naszej szkole

28 Finał  Wielki Orkiestry zorganizowaliśmy w naszej szkole 9 stycznia 2020 roku . Podczas imprezy odbyły się  liczne pokazy wspaniałych talentów wokalnych i tanecznych naszych uczniów z klas technikum i liceaum . Ważnym punktem programu była licytacja zgromadzonych fantów .

Uczestnikom serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do Wielkiego Grania za rok.

Dzień Księgarza

W naszej szkole jak co roku 13 grudnia obchodziliśmy  Dzień Księgarza. Uczniowie klas naszego technikum uczestniczyli w apelu, podczas którego  odbyło się przedstawienie o historii i znaczeniu zawodu księgarza, przygotowane przez klasy księgarskie pod przewodnictwem pani profesor Bogusławy Filipek.