2. Wydarzenia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W dniu 9 pażdziernika 2020 roku, nasi uczniowie  oraz nauczyciele zmagali się z tabliczką mnożenia w nietypowy sposób wykorzystując nowoczesne środki komunikacji. Nie było łatwo.  W szkole rozegrał się konkurs o tytuł  Mistrza Tabliczki Mnożeżenia. Uczestnicy zmierzyli sie z interaktywnym quizem na czas.

PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ

W ramach tegorocznej 27 akcji Sprzątania Świata – Polska  pod hasłem „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ”, która odbyła się w dniu 18 września 2020 r., nasza szkoła jak co roku podjęła wyzwanie zbiórki odpadów.

Uczniowie klas 1A, 1B, 1TR, 2TRG, 2EG, 2A   pod opieką nauczycieli geografii i wychowawców zbierali odpady z wyznaczonych terenów naszej okolicy.

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

W pierwszym dniach września uczniowie ZS nr 18 w Warszawie uczestniczyli  w Ogólnopolskim projekcie Narodowego Czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W tym roku Narodowe Czytanie w szkole, w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, miało inny charakter niż dotychczas. Nauczyciele języka polskiego wraz z uczniami, w salach lekcyjnych, w małych grupach odczytali wybrane fragmenty dramatu.

Zakończenie szkoły przez klasy maturalne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas maturalnych, rodziców, wychowawców klas i  nauczycieli  na uroczyste zakończenie szkoły  w piątek  24 kwietnia 2020 roku o godzinie 15.00.

Uroczystość odbędzie  się w formie on-line poprzez aplikacje Teams. Link umożliwiający udział w spotkaniu zostanie podany za pośrednictwem dziennika elektronicznego librus. Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 18 w Warszawie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 26 czerwca 2020 r. o godzinie 13.00 zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się on-line na platformie Microsoft Teams.

Wydawanie świadectw rozpocznie się od 29 czerwca 2020 roku, wedle ustalonego harmonogramu przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Szczegółowe informację prześlą wychowawcy  klas.

Link do uroczystości: kliknij tutaj

Zespół Szkół nr 18 w Warszawie- "Dobrze zaprojektowana szkoła 2020"

Otrzymaliśmy certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2020” - to informacja potwierdzająca, że nasza szkoła :

- podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,

- jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,

- tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,

- poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),

- jest atrakcyjna dla uczniów, którzy poszukują  szkoły inspirującej i twórczej.

III edycja dzielnicowego konkurs "Pięciobój matematyczny" pod honorowym patronatem Burmistrza dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

plakat konkursu28 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się III edycja Dzielnicowego Konkursu "Pięciobój Matematyczny" pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bieleny m.st. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka. Wzieło w nim udział 337 uczestników z bielańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nagrody ufundował Urząd Dzielnicy Bielany. "Pięciobój mateamtyczny" był nie tylko sprawdzeniem wiedzy matematycznej, ale także możliwością nawiązania nowych znajomości.  Rozstrzygnięcie konkursu wraz uroczystą galą odbędzie się w maju. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

AKCJA KRWIODAWSTWA

11 marca 2020 (środa) w godzinach 9:00 - 13:00, po raz kolejny odbędzie się w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Wszyscy, którzy chcieliby  uczestniczyć w akcji, a są pełnoletni i cieszą się dobrym stanem zdrowia, proszeni są o zgłoszenia do pani Joanny Zaczewskiej do biblioteki.

Zapraszamy!

Zakończenie akcji "Poczta Walentynkowa"

W dniu 7 lutego 2020 roku w naszej szkole miało miejsce zakończenie akcji  "Poczty walentynkowej".  Uczniowie z samorządu szkoły  rozdawali walentynkowe listy i paczki. Przechadzając się po szkole słychać było rozmowy o tym, kto ile walentynek dostał i od kogo one są.  Podsumuwując   zakończenie  akcji  "Poczty Walentynkowej"   było ekscytujące i pełne romantycznej atmosfery.

Festiwal Piosenki Hiszpańskojęzycznej w naszej szkole

30 stycznia 2020  roku odbył się festiwal piosenki hiszpańskojęzycznej. Gratulujemy wspaniałych występów uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z galerią.