Lekcja on-line: "Bezpieczne płatności online: Jak uniknąć pułapek w sieci" w ramach projektu Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni.

Postęp technologiczny umożliwił nam wygodne dokonywanie zakupów i płatności poprzez smartfony oraz inne urządzenia. Jednakże wraz z rozwojem technologii pojawiły się nowe zagrożenia. W ten oto sposób zrodził się pomysł na lekcję dotyczącą bezpiecznych zakupów i płatności online, a także czyhających na konsumentów niebezpieczeństw. W dniu 29 lutego br. uczniowie klasy 1 tk, wraz z nauczycielem przedmiotu Marleną Zaborniak, wzięli udział w lekcji on-line pt. "Bezpieczne płatności online: Jak uniknąć pułapek w sieci". Lekcja zorganizowana przez Fundację Warszawskiego Instytutu Bankowości oraz Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne została zrealizowana w trakcie zajęć dydaktycznych z Organizacji Sprzedaży Towarów.
Lekcję on-line poprowadziła p. Anna Koral-Zagórska – Ekspertka ds. Cyberbezpieczeństwa, Polski Standard Płatności/BLIK.
W czasie zajęć poruszono ważne kwestie. Uczniowie dowiedzieli się:
- o zagrożeniach podczas zakupów online,
- o bezpiecznych praktykach podczas zakupów i płatności mobilnych,
- o tym, jak chronić swoje dane w sieci i rozpoznawać podejrzane sygnały.
- co zrobić, gdy damy się złapać w sieci?
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z lekcji on-line.

dr inż. Marlena Zaborniak – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i pokrewnych