Integracja pierwszych klas w Mrągowie

10 października rozpoczęła się wspólna jesienna przygoda pierwszych klas liceum i technikum, wychowawców oraz opiekunów. Do 14 października młodzież aktywnie wypoczywała w hotelu Mrągowo Resort & Spa. W związku z ogromnym zainteresowaniem uczniów wyjazd odbył się w dwóch terminach: 10 – 12 oraz 12 – 14 października.
Pierwsze dni jesiennej integracji upłynęły pod znakiem prawdziwych wyzwań. Na młodzież czekały niesamowite atrakcje: zajęcia sportowe (basen, tenis ziemny i siatkówka), warsztaty fotograficzne, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz marszobieg na orientację. Nie było czasu na nudę!

Już pierwszego dnia pierwszoklasiści ruszyli poznawać teren ośrodka – podczas biegu na orientację zdobywali wszystkie punkty kontroli, które były zaznaczone na precyzyjnej mapie obiektu. Uczniów wspierali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Natalia, Julia, Łukasz i Kacper), którzy postarali się, aby nie było zbyt łatwo, ale za to bardzo wesoło. Po krótkim czasie okazało się, że większość porzuciła rywalizację na rzecz  współpracy .
Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z tenisa ziemnego oraz siatkówki – nawet Ci, którzy przed wyjazdem twierdzili, że ćwiczenia sportowe „przesiedzą”, po kilkunastu minutach trenowali zawzięcie bekhendy i forhendy!

Na podsumowanie pierwszego dnia odbyło się wieczorne spotkanie integracyjne w sali konferencyjnej. Czas spędzony pod czujnym okiem wychowawców pomógł przełamać nieśmiałość oraz lepiej się poznać, a gry i zabawy poprowadzone przez Pana Grzegorza Tuziemskiego sprawiły, że na twarzach pojawiły się szczere uśmiechy.

Podczas drugiego dnia wyjazdu integracyjnego wszyscy uczniowie nadal pracowali nad rozwojem tężyzny fizycznej m. in. pływając w basenie – to był prawdziwy strzał w dziesiątkę! Nie zabrakło dodatkowych atrakcji w postaci nurkowania, a chętni mogli nawet skorzystać ze sprzętu do nurkowania.
Wśród planowanych zajęć pojawiły się również rewelacyjne warsztaty fotograficzne oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Specjaliści, którzy pracowali z pierwszoklasistami otoczyli ich wsparciem i z pewnością zaszczepili w niektórych nowe zainteresowania i pasje.
Wspaniała pogoda, ciekawe zajęcia i najlepsza opieka. Czego można chcieć więcej? Pobyt uatrakcyjniały spacery wzdłuż Jeziora Czos. Nie brakowało też chętnych, którzy wybrali się do Źródełka Miłości. Czas płynął co raz szybciej…Integracja w pełni…

Trzeciego dnia okazało się, że trzeba już wracać do domu.Ostatnie godziny pobytu na magicznych Mazurach, w otulinie różnobarwnej jesiennej przyrody, upłynęły bardzo szybko. Tego dnia każdy mógł wybrać coś dla siebie. Zapaleńcy piłki nożnej rozegrali mecz, fani tenisa ziemnego udali się na korty, zwolennicy sportów wodnych czerpali radość z pływania, zaś miłośnicy przyrody udali się na ostatni jesienny spacer, podczas którego odbyły się fantastyczne zajęcia w terenie, poprowadzone przez panią Marię Szymalską – nauczycielkę geografii.
Wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. To co wspólnie wypracowaliśmy, będziemy kontynuowali podczas codziennej pracy w szkole, a zbudowane relacje z nauczycielami będą owocować przez bardzo długi czas.

Na koniec – ta wycieczka nie odbyłaby się bez inicjatywy Pana Grzegorza Tuziemskiego- nauczyciela wychowania fizycznego, który zorganizował program wyjazdu, namówił trenerów, instruktorów i specjalistów do dzielenia się swoją pasją z młodzieżą. Nasza integracja nie odbyłaby się również bez zaangażowania wychowawców pierwszych klas oraz nauczycieli, którzy nieustannie czuwali nad bezpieczeństwem uczniów oraz otaczali wszystkich opieką i uwagą, aby wyjazd upłynął we wspaniałej atmosferze.