4tk odwiedziła Pałac pod Blachą na Zamku Królewskim

9 listopada klasa 4tk pod opieką pani Barbary Gałeckiej odwiedziła Pałac pod Blachą na Zamku Królewskim. Uczniowie obejrzeli wystawę obrazów pt. „Jan Piotr Norblin. Sentymentalny reporter”. Norblin, z wykształcenia batalista, z zamiłowania rembrandtysta, uważany jest za ojca polskiego malarstwa rodzajowego i jednego z czołowych artystów epoki stanisławowskiej XVIII w. Zasłynął jako dokumentalista powstania kościuszkowskiego i wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Młodzież zwiedziła również apartamenty ks. Józefa Poniatowskiego, które szybko zyskały renomę jednych z najsłynniejszych salonów towarzyskich stolicy. W apartamentach mogliśmy zobaczyć pamiątki związane nie tylko z życiem i działalnością samego księcia, ale także z epoką wojen napoleońskich.