Uczniowie klasy 3a w programie „Kreatywna młodzież”

W dniu 24.10.2023 r. uczniowie klasy 3a brali czynny udział w warsztatach Smart City oraz w warsztatach inspirujących organizowanych w ramach programu Kreatyna młodzież. Uczniom towarzyszyła p. Marlena Zaborniak oraz p. Joanna Zaczewska.Program jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, a finansowany przez m.st. Warszawę. Warsztaty odbyły się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przy ul. Świętojerskiej 9 w Warszawie.Program składał się z dwóch części:
Część I - prezentacja możliwości zastosowania technologii w realizowaniu podstawowych funkcji miasta i potrzeb mieszkańców tj. ochrona zdrowia, ekologia, budownictwo, komunikacja, rozrywka etc. Tę część poprowadził Pan Bartosz Sokoliński, którzy przez kilka lat pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Innowacji i Technologii oraz Biura Badań i Rozwoju w Agencji Rozwoju Przemysłu .
Część II - warsztat na temat rozwiązywania problemów wynikających z ograniczeń infrastrukturalnych poprowadzili Członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej Smart City. Podczas warsztatów uczniowie kl. 3a, pracując w kilku grupach, przedstawili własne propozycje rozwiązania ww. problemów - wywiązała się konstruktywna dyskusja.
Było to wartościowe i ciekawe doświadczenie dla nie tylko dla młodzieży, ale również dla nauczycieli, za co bardzo dziękujemy panu Sławomirowi Piwowarczykowi z PFDiM.