Uczniowie zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa

9 listopada 2023 r. uczniowie klasy 4tk pod opieką p. Marii Janiszewskiej zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa – muzeum mieszczące się w dawnej siedzibie Gestapo w alei Szucha.Mauzoleum jest jednym z najlepiej zachowanych miejsc niemieckiej nazistowskiej kaźni Polaków w Warszawie. Młodzież obejrzała krótki film z okresu II wojny światowej oraz wysłuchała ciekawego wykładu pana przewodnika. Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie do gmachu w alei Szucha przywożono więźniów z Pawiaka i innych więźniów dystryktu warszawskiego. Wśród osób przetrzymywanych w tym miejscu byli m.ni. Jan Piekałkiewicz, Maciej Rataj, Antoni Kocjan, Janek Bytnar czy Irena Sendlerowa. Wizyta w Mauzoleum na długo pozostanie w naszej pamięci.