KONKURS PROMUJĄCY CZYTELNICTWO W RAMACH NPRC 2.0

Biblioteka Szkolna ma przyjemność zaprosić Was do udziału w KONKURSIE CZYTELNICZO-LITERACKO-PLASTYCZNYM organizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Start: 20.11.2023.
Stop: 06.12.2023r.
W tym roku księgozbiór naszej szkolnej biblioteki wzbogaciły liczne nowości wydawnicze zakupione ze środków pozyskanych z NPRC. Mamy nadzieję, że konkurs stanie się wyjątkową okazją do zaprezentowania książki, która Was zafascynowała. Warunek konieczny: promowana książka ma pochodzić ze zbioru nowości wydawniczych zakupionych w ramach programu. Książki zostały specjalnie wyeksponowane w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do wypożyczania, czytania i promowania! Wybór tytułów i gatunków jest naprawdę bogaty i nietuzinkowy!
Główny cel przedsięwzięcia: promowanie czytelnictwa wśród młodzieży w ramach NPRC 2.0
Wymóg formalny: własnoręczne podpisanie oświadczeń przez Rodziców/ Opiekunów prawnych niepełnoletnich Uczestników konkursu, własnoręczne podpisanie odrębnych oświadczeń przez Uczestników pełnoletnich, które to oświadczenia stanowią: Załacznik nr 1, Załacznik nr 2 i Załacznik nr 3 do regulaminu konkursowego. Druki z treścią oświadczenia są dostępne w bibliotece szkolnej od 20.11.2023 r.
Możliwe formy promocji wybranej książki (kategorie konkursowe):
1. Kategoria: FILM promujący przeczytaną książkę.
2. Kategoria: RECENZJA przeczytanej książki (w formie pisemnej) lub prezentacja multimedialna/ recenzja ustna na forum klasy.
3. Kategoria: PROJEKT GRAFICZNY/ PRACA PLASTYCZNA - ilustracja/okładka/ zakładka/ praca graficzna/ plakat do wybranej przez siebie książki.
oraz: Mój portret z książką – w ramach akcji czytelniczej (poza konkursem)
Szczegółowe informacje znajdują się w odpowiednich regulaminach dla każdej kategorii.
Nagrody: dla Laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody książkowe - za zajęcie 1-go, 2-go i 3-go miejsca w każdej kategorii. Łącznie 9 nagród. Laureat będzie miał przywilej wybrania konkretnej książki w zaprzyjaźnionej księgarni K.K. Baczyńskiego.
Rozstrzygnięcie konkursu: prace dostarczamy do biblioteki do 06.12.2023.
Ogłoszenie wyników/ listy laureatów nastąpi 11 grudnia 2023r. (Dziennik Librus zakładka - Ogłoszenia)
Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięskich prac odbędą się podczas obchodów Dnia Księgarza w naszej szkole - 13.12.2023 r. Nagrody wręczy laureatom Dyrektor szkoły – Pani Elżbieta Królak.
Organizator konkursu: Biblioteka Szkolna we współpracy z Nauczycielem projektowania materiałów graficznych – panią Zofią Smoleń oraz Uczennicami - koordynatorkami konkursu z klasy wychowawczej Pana Macieja Wojdyny (4tk): Julią Przybyłowską, Haliną Babiuk, Aleksandrą Skorek, Ewą Marcol.
Regulaminy, druki oświadczeń rodziców oraz szczegółowe informacje o konkursie otrzymacie w bibliotece szkolnej.
Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!
Joanna Zaczewska
Marzena Czerniewicz