Finał VI Bielańskiego Konkursu Literackiego "Piórem Noblisty"-29 listopada 2023 r.

Najmłodsi poeci i pisarze nadesłali na konkurs literacki wiele ciekawych prac, w których inspirowali się twórczością noblistów, wykazali się zdolnościami twórczego myślenia i wyobraźni, wykreowali ciekawy świat przedstawiony.
Uczestnicy konkursu literackiego najczęściej inspirowali się twórczością Wisławy Szymborskiej, pamiętając zapewne, że w tym roku 2 lipca minęła 100. rocznica urodzin polskiej poetki, laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1996 r.
W VI Bielańskim Konkursie Literackim uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych: SP nr 77, SP nr80, SP nr 209, SP nr 223, SP nr 352 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych: ZS nr 18, ZS nr 10, ZS nr 35, XXXIX LO im. Lotnictwa Polskiego i XCIV im. Stanisława Maczka.
Laureaci konkursu ze szkół podstawowych w kategorii poezja:
1.miejsce Maja Kostyra,SP nr 80
2.miejsce Nikodem Kwiatkowski, SP nr 352
3.miejsce Stefania Kurzypska, SP nr 80
W kategorii proza:
1.miejsce Alina Strzemecka, SP nr 77,
2.miejsce Anna Słupczyńska SP nr 77.
Laureaci konkursu ze szkół ponadpodstawowych w kategorii poezja:
1.miejsce Stanisław Lach, XXXIX LO im. Lotnictwa Polskiego,
2.miejsce Jan Freitag, LII LO im. W. S. Reymonta,
3.miejsce Natalia Popławska, ZS nr 35 oraz Tymon Jończyk, LII LO im. W. S. Reymonta.
W kategorii proza:
1.miejsce Magdalena Malec, LII LO im. W. S. Reymonta,
2.miejsce Weronika Kasperek, XXXIX LO im. Lotnictwa Polskiego,
3.miejsce Emilia Krzywnicka, LII LO im. W. S. Reymonta.
Wielu uczestników ujawniło swój talent pisarski, który warto kontynuować w następnej edycji konkursu. Dziękujemy młodym literatom i ich opiekunom.
Ewa Toszek - nauczycielka języka polskiego