Lekcja języka polskiego klasy 2tk w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

29 listopada uczniowie klasy 2 tk wraz z wychowawczynią Panią Martą Bąk, wzięli udział w niezwykłej lekcji języka polskiego. Miejscem spotkania ze sztuką był wspaniały Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, w którym młodzież miała okazję poznać tajemnice sztuki baroku.
Szczególne wrażenie na zwiedzających wywarła Sala Biała - najbardziej reprezentacyjne miejsce w Pałacu, monumentalny pomnik konny Jana III, który powstał dla uczczenia 10. rocznicy zwycięskiej bitwy pod Wiedniem oraz biblioteka królewska z bogatym księgozbiorem króla Jana.
Dzięki zaangażowaniu pani przewodniczki uczniowie doświadczyli wspaniałego kontaktu z kulturą i historią.