Amor al español!

Fascynacja językiem hiszpańskim, jego melodią i brzmieniem jest motywatorem dla naszych uczniów do zgłębiania wiedzy na temat kultury hiszpańskojęzycznych krajów. Nauczycielka języka hiszpańskiego - p. Yuleydi Alba Villafuerte zorganizowała spotkanie z panią Martą Sarang - Kubanką, która od wielu lat mieszka w Polsce. Podczas tego wydarzenia uczniowie klasy 3b mogli porozmawiać o tradycjach, codziennych zwyczajach czy muzyce kubańskiej, doświadczając jednocześnie tego, że różnice kulturowe są wspaniałym źródłem wzbogacenia samego siebie.
Wyjątkowość języka hiszpańskiego podkreśla również chęć, z jaką młodzież bierze udział w językowych konkursach. Jednym z nich był konkurs - Hablemos español (Role play) zorganizowany również przez panią Yuleydi. Zwyciężczyniami okazały się: Zuzanna Giernacka oraz Emilia Krzywnicka, które wygrały bilety na 22. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Warszawie.
Gratulujemy!