WARSZTATY SMARTCITY

Logo fundacji               Warsztaty SmartCity

W dniu 29 października 2019 r. w godzinach 11.00-15.00 w Centrum Zielna w Warszawie odbyły się dwuczęściowe Warsztaty SmartCity zorganizowane przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Uczestnikami ww. warsztatów byli uczniowie ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych szkół warszawskich. Z Technikum Księgarskiego w warsztatach wzięło udział 11 osób z kl. II tr .

Pierwsza część warsztatów – prowadzona przez Studentki Politechniki Warszawskiej dotyczyła rozbudzenia kreatywności wśród uczestników warsztatów.

Uczestnicy warsztatów mając do dyspozycji materiały pomocnicze mieli do wykonania zadanie wymagające pomysłowości oraz umiejętności manualnych.

Celem tego zadania było pobudzenie u nich kreatywności. Na koniec zadania każda grupa musiała zaprezentować wynik swojej pracy.

Druga część – prowadzona była przez p. Batosza Sokolińskiego, Dyrektora Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu, który zajmuje się m.in. zarządzaniem, kreowaniem wizji, rozwojem innowacji oraz szkoleniami kreatywnymi. Ta część została rozpoczęta interesującą prezentacją multimedialną wzbogaconą cennymi przykładami z różnych krajów dot. kreatywnych rozwiązań służących unowocześnianiu miast.

Następnie każda grupa miała przedstawić problemy, które mogą się pojawić za kilkanaście lat w Warszawie. Uczestnicy zwrócili między innymi uwagę na problem segregacji śmieci. Po prezentacji wyników prac poszczególnych grup odbyła się żywiołowa dyskusja.

Co cenne: każdy z uczestników miał swój udział i wkład w wynik pracy grupy.

Uczniowie TK byli bardzo zadowoleni z warsztatów oraz wyrazili chęć ponownego udziału w podobnych przedsięwzięciach.

dr Marlena Zaborniak – opiekun oraz organizator wyjścia na Warsztaty Smart City.