WYJŚCIE KL.4TK DO MUZEUM NARODOWEGO

W ramach akcji „Kulturalna szkoła na Mazowszu” 25 stycznia 2023 r. klasa 4tk pod opieką p. Barbary Gałeckiej odwiedziła Muzeum Narodowe w Warszawie. Należy ono do najstarszych muzeów w Polsce, a zbiory obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki, fotografie, a także przedmioty sztuki użytkowej od antyku aż po współczesność. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć galerię sztuki starożytnej, wspaniałe średniowieczne tryptyki, kolekcję włoskiego malarstwa renesansowego, a także dzieła wielu polskich malarzy – Aleksandra Gierymskiego, Józefa Chełmońskiego czy Stanisława Wyspiańskiego. Niewątpliwe największe wrażenie zrobiła na wszystkich monumentalna „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. To była prawdziwa intelektualna uczta.